Veterinární klinika LIVE Litoměřice

Zobrazovací diagnostika

Počítačová tomografie

Na naší klinice od 2015. Vyšetření počítačovou tomografii je moderní zobrazovací metodou, která využívá prozáření těla rentgenovými paprsky k vytvoření trojrozměrného obrazu. Takto získané vrstvové zobrazení dovoluje posuzovat změny vnitřních orgánů.Rentgen

Na naší klinice disponujeme od dubna 2012 digitálním rengenologickým pracovištěm. Jedná se o tzv. nepřímou digitalizaci od firmy Konica-Minolta (speciální RTG kazeta se vkládá do vyvolávacího terminálu, který digitalizuje rentgenový obraz). Umožňuje nám to pořizovat kvalitní rentgenové snímky, které lze i po expozici upravovat, velmi efektivně archivovat a posílat v elektronické podobě specializovaným kolegům, se kterými spolupracujeme.
RTG přístroj nám umožňuje zobrazení vnitřních struktur těla, což využíváme jak při diagnostice onemocnění, tak při preventivní péči (např. rentgen dysplazií kloubů).Sonografie

Další velmi užitečnou zobrazovací metodou  je ultrasonografie, která zobrazuje vnitřek těla na základě odrazu ultrazvukových vln vysílaných sondou. Na naší klinice pracujeme s moderním ultrazvukovým přístrojem My lab 60 od italské firmy Esaote vybaveným pěticí sond umožňující od vyšetření dutiny břišní až po echokardiografii. Přístroj je schopen pořizovat digitální záznam z vyšetření, jsme tudíž schopni ukládat nálezy jednotlivých pacientů pro pozdější porovnání nebo konzultace s kolegy.


Endoskopie

Pomocí endoskopických zobrazovacích metod lze vyšetřovat dutiny, které jsou jinak přístupné jen chirurgickou cestou nebo nejsou přístupné vůbec to vše s minimální invazivností vyšetření. Provádíme rhinoskopie (vyšetření dutiny nosní), esophagoskopie, gastroskopie, duodenoskopie, kolonoskopie (vyšetření jícnu, žaludku a střeva), tracheo a bronchoskopie (vyšetření dýchacích cest až na úroveň větvení v plicích), otoskopie (vyšetření zvukovodu a výplach pod vizuální kontrolou).

Novinky na klinice
12.07.2018 - Přijmeme veterinárního lékaře / lékařku
04.07.2018 - Ordinační hodiny v období svátků
20.06.2018 - Letní soutěž s advantixem!
© 2015 - 2018 veterina-live.cz | Design & Technology by Webdesign7